SEGÉDGONDOZÓ KÉPZÉS
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal
SEGÉDGONDOZÓ RÉSZSZAKMÁRA FELKÉSZÍTŐ SZAKMAI OKTATÁS
Az alapszakma neve: Szociális ápoló és gondozó
A részszakma száma: 4 0923 22 03
Felnőttképző nyilvántartási száma: E/2020/000045
1 KÉPZÉS 2 TANÚSÍTVÁNY
A képzés elvégeztével egy ajándék tanúsítványt is kézhez vehetsz:
Szeretnél szakértői tanácsadóként, mentorként vagy segítő szakemberként dolgozni? Segédgondozó képzésünket Neked ajánljuk, ha megtanulnád azokat a készségeket és módszereket, amelyek segítségével hatékonyan támogathatsz másokat a problémáik megoldásában, a céljaik elérésében, a döntéshozatalban vagy életük különböző területein való fejlődésben.
A képzés elméleti és gyakorlati elemeket egyesít. Az elméleti részben megismerheted a tanácsadási folyamatokat, kommunikációs technikákat, konzultációs módszereket és eszközöket, illetve megtanulhatsz hatékonyan hallgatni, kérdéseket feltenni, problémákat azonosítani és stratégiákat kidolgozni a segítéshez. A gyakorlat során lehetőséged lesz a valóságban is alkalmazni a tanultakat, tapasztalatokat szerezni különböző helyzetekben, amelyek általában szerepjátékokat, esettanulmányokat vagy valós problémákat bemutató munkát jelenthetnek. A gyakorlaton visszajelzést kapsz a teljesítményedről és fejlődhetsz a tanácsadói készségeidben. A segédgondozó tanfolyamon elsajátított alapgondozási feladatoknak megfelelően a mindennapi életvitelükben akadályoztatott emberek, családtagjaik részére úgy nyújtasz gondozást, támogatást, hogy az a személyes igényeikhez és szükségleteikhez igazodik.
Segédgondozóként a legfontosabb feladatod a fiziológiai szükségletek felmérése lesz, mert segít az egészségi állapot, az életmód és az alapvető testi igények megértésében, amelyek hatással lehetnek a mindennapi életre és az egyén általános jóllétére.
A kompetenciád kiterjed a gyógyszerbeadásra, vérnyomásmérésre, vércukormérésre, inzulin és alvadásgátló injekció beadására, betegszállításra, betegkísérésre, bevásárlásra, valamint a mentális egészség fenntartásába, kulturális és szabadidős tevékenységek keretében. Segíted a háztartási munkákat, a mindennapi és a hivatalos ügyintézés elvégzését.
Munkád során fontos szereped lesz a kommunikációban és a kapcsolatépítésben. Ez magában foglalja a hatékony kommunikációs készségek alkalmazását, a meghallgatást, a támogató légkör kialakítását és a bizalmi kapcsolatok építését az egyénekkel vagy csoportokkal. Ebben a szakmában elengedhetetlen az együttműködésed a családdal, a családsegítővel, a házi segítségnyújtásban dolgozó gondozóval, a gyermekvédelmi szolgálattal, az egészségügyi és szociális szakszemélyzettel, a szolgáltatások elérésének biztosítása érdekében. Ehhez különböző gondozási eszközök állnak rendelkezésedre, amelyek segítségével hatékonyabban végezheted a változatos és intenzív munkádat.
A képzés célja
A Segédgondozó alapszolgáltatás és szakosított ellátás területén a mindennapi életvitelükben akadályoztatott emberek, családtagjaik részére tudjon alapgondozást, támogatást nyújtani. Legyen képes elvégezni a szükségletfelmérést, a gyógyszerbeadást, tudjon részt venni a mentális egészség fenntartásában, a kulturális és szabadidős tevékenységekben, a háztartási munkákban, a mindennapi ügyintézésben.
Képzés célcsoportja
- Alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező jelentkezők, akik a szociális gondozás területén szeretnének elhelyezkedni.
Betölthető munkakörök
- FEOR 5222 Segédápoló, műtőssegéd
AKTUÁLIS KÉPZÉSEK
Képzés helyszíne:
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal.
Képzés kezdete:
2024. szeptember 14.
Becsatlakozási határidő:
2024. október 26.
RÉSZVÉTELI DÍJ
A képzés díja
160.000 Ft helyett 120.000 Ft
A képzés ütemezése szerint havi részletekben is fizethető!
Kedvezmény*
GYES-en, GYED-en lévőknek, illetve regisztrált munkanélkülieknek 5% kedvezményt biztosítunk.
* A kedvezményes lehetőség más kedvezménnyel nem vonható össze! Az ajándék tanúsítvány az akció visszavonásáig érvényes.
Képzési napok
A képzést (élő) online formában, hétvégi napokra szervezzük, 9 és 17 óra között tartjuk. A modern képzésmenedzsment rendszerünknek köszönhetően az órák visszanézhetőek. A képzés kezdete előtt a komplett órarendet kézhez adjuk, pontos időbeosztással, így jó előre lehet tervezni.
Képzési idő
6 hónap
A képzés tananyagegységei
- Szakmai személyiségfejlesztés
- Elsősegély-nyújtási alapok
- Ápolási alapismeretek
- Betegmegfigyelés
- Ápolási adminisztráció
- Társadalomismeret
- Gondozási alapismeretek
- Gondozási szükségletek felmérése
- Gondozás az alapellátásban
- Gondozás a szakosított ellátásban
- Szociális gondozás adminisztrációja
- Akadályozottság és a segédeszközök
- Segédgondozói gyakorlat
Szakmai gyakorlat
A képzés részeként töltendő szociális intézményben.
A képzés sikeres elvégzése után a résztvevők tanúsítványt kapnak, mellyel az akkreditált vizsgaközpontban a sikeres vizsga nyomán szakmai bizonyítvány szerezhető, amely munkakör betöltésére jogosít. A vizsgára való bejelentkezéshez segítséget nyújt intézményünk. A képzés díja a vizsgadíjat nem tartalmazza. Az akkreditált vizsgaközpontnál történő vizsga díját az adott vizsgaszervező határozza meg.
Előírt vizsgatevékenységek
A szakmai vizsga vizsgatevékenységeit a képzési és kimeneti követelmények tartalmazzák.
A képzésbe való bekapcsolódás feltételei
Alapfokú iskolai végzettség (minimum 8 általános), valamint egészségügyi alkalmassági igazolás és pályaalkalmassági, melyet a lakhely szerinti Foglalkozás-egészségügyi szakellátó helyen kell elkészíttetni.
Egyéb feltételek
A jelentkezőnek rendelkeznie kell számítógéppel vagy okostelefonnal/táblagéppel, illetve internetkapcsolattal és e-mail címmel.
Előzetesen megszerzett tudás
A képzés indulása előtt jelentkezőink kérhetik az előzetes tudásszint mérését. Az eljárás arra szolgál, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányait vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatait elismerjük, ha azok alkalmassá teszik a képzés során elsajátítandó tananyagegységek követelményeinek teljesítésére. A követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkező felmenthető.
JELENTKEZÉS SEGÉDGONDOZÓ KÉPZÉSRE
Amennyiben jelentkezni, vagy csak érdeklődni szeretnél, nincs más dolgod, mint kitölteni az alábbi, egyszerű adatlapot. Miután megkaptuk regisztrációdat, visszaigazoló tájékoztató e-mailt kapsz tőlünk, majd 1-2 munkanapon belül munkatársunk felveszi Veled a kapcsolatot telefonon keresztül is, hogy a jelentkezéssel és magával az általad választott képzés részleteivel kapcsolatban tájékoztasson a további teendőkről, illetve tisztázhatjátok azokat a kérdéseket, melyek esetleg felmerülnek benned. Az űrlap kitöltése nem jár fizetési vagy részvételi kötelezettséggel!
BARÁTH BERNADETT
Oktatásszervező
E-mail: barath.bernadett@pszichologuskepzo.hu
Telefon: 06 20 359 5917
Amennyiben bármilyen kérdésed lenne, bátran keresd a képzés vezetőjét további információkért!
Milyen feladatokat lát el egy segédgondozó?
Az alapszolgáltatás és szakosított ellátás területén el tud látni alapgondozási feladatokat. Ennek megfelelően a mindennapi életvitelükben akadályoztatott emberek, családtagjaik részére úgy nyújt gondozást, támogatást, hogy az a személyes igényeikhez és szükségleteikhez igazodik. Elvégzi a fiziológiai szükségletek felmérését, és részt vesz azok kielégítésében. Kompetenciája kiterjed a gyógyszerbeadásra, vérnyomásmérésre, vércukormérésre, inzulin és alvadásgátló injekció beadására, betegszállításra, betegkísérésre. Bekapcsolódik a személyes tanácsadásba, valamint a mentális egészségnek a fenntartásába kulturális és szabadidős tevékenységek keretében. Együttműködik a családdal, a családsegítővel, a házi segítségnyújtásban dolgozó gondozóval, a gyermekvédelmi szolgálattal, az egészségügyi és szociális szakszemélyzettel a szolgáltatások elérésének biztosítása érdekében. Segíti a háztartási munkák, a mindennapi ügyintézés elvégzését.
Gyere és biztosítsd be helyed Segédgondozó tanfolyamunkon és szerezz széleskörű ismereteket a szociális munka, a pszichológia, az emberi viselkedés és az életvezetés területén. Ismerd meg az emberi problémák gyökereit, a változás és a fejlődés folyamatait, valamint a segítő szerepét és felelősségét.
Kapcsolódó képzések
Amennyiben bővítenéd a tudásod, érdemes vetned egy pillantást a következő képzésekre is!