Speciális gyógypedagógiai módszertanok konzulens

Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal

SPECIÁLIS GYÓGYPEDAGÓGIAI MÓDSZERTANOK KONZULENS TANFOLYAM

Nyilvántartási szám: B/2020/000414
Államilag nyilvántartott, tanúsítványt adó bejelentett képzés

University Home Page Services

Képzeld el, hogy ott állsz egy gyermek mellett, aki másképp látja a világot, mint a legtöbben. A szeme csillog, de a tantermi szabályok, az írott szavak vagy a mindennapi társalgás akadályok elé állítják. Mit tennél? Hogyan segíthetnél neki abban, hogy saját tempójában, saját útján járhasson, miközben a környezet is támogatja őt?

Akár szülőként szeretnéd jobban megérteni a gyermekedet, akár pedagógusként, gyógypedagógusként vagy pszichológusként keresel hatékony módszereket a mindennapi munkádhoz, ez a tanfolyam segít neked abban, hogy ne csak elméleti tudással gazdagodj, hanem valódi, azonnal alkalmazható technikákat sajátíts el.

Ez a képzés nem csupán tananyagok gyűjteménye. Ez egy izgalmas, felfedező utazás a neurodiverzitás világába, ahol megértheted azokat a láthatatlan akadályokat, amikkel az SNI (sajátos nevelési igényű) státusszal rendelkező, neurodiverz gyermekek nap mint nap szembesülnek. De ami ennél is fontosabb: gyakorlati eszközöket kapsz, amelyekkel igazi változást érhetsz el az életükben.

A képzés célja

A tanfolyam célja, hogy átfogó, gyakorlatorientált tudást nyújtson a résztvevők számára az SNI (sajátos nevelési igényű) státusszal rendelkező, neurodiverz gyermekek komplex támogatásáról. A képzés során nemcsak az elméleti ismeretek elsajátítása a cél, hanem olyan praktikus módszerek és stratégiák megismerése is, amelyek az oktatási, pszichológiai és jogi területeken egyaránt segítik a gyermekek optimális fejlődését és társadalmi integrációját. A tanfolyam lehetőséget kínál a résztvevőknek arra, hogy magabiztosan felismerjék az egyedi szükségleteket, és hatékony támogatást nyújtsanak mind az iskolai környezetben, mind a mindennapi életben.

A képzés során szerzett ismeretek segíthetnek a korai felismerésben, amely kulcsfontosságú a megfelelő fejlesztés időben történő megkezdéséhez, hiszen minél előbb kap egy gyermek egyénre szabott támogatást, annál nagyobb eséllyel tudja kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Az autizmus spektrumzavar, az ADHD, a tanulási zavarok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia) és egyéb SNI-hez kapcsolódó kihívások felismerése és kezelése nemcsak a szakemberek, hanem a szülők számára is lényeges, hiszen az otthoni környezetben alkalmazott stratégiák és támogatási formák jelentősen hozzájárulhatnak a gyermek sikerességéhez mind az iskolai, mind a mindennapi életben.

Célunk, hogy minden érintett magabiztosabban és hatékonyabban tudja támogatni a gyermekeket az otthon, az óvodában vagy az iskolában felmerülő kihívások során.

Képzés célcsoportja
  • Szülők, akik szeretnének közelebb kerülni gyermekükhöz és jobban érteni a viselkedésüket.
  • Pedagógusok, akik azonnal alkalmazható módszereket keresnek.
  • Fejlesztő- és gyógypedagógusok, akik bővítenék szakmai eszköztárukat.
  • Pszichológusok és más szakemberek, akik neurodiverz gyermekekkel dolgoznak.
  • Mindenki, aki hisz az inkluzív nevelés erejében, és szeretne aktívan tenni érte.
agsdix-fas fa-graduation-cap
AKTUÁLIS KÉPZÉSEK

Képzés helyszíne:
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal.

Képzés kezdete:
2025. április 26.

agsdix-sfil-credit_card
RÉSZVÉTELI DÍJ

A képzés díja egyösszegű befizetéssel
158.000 Ft helyett 138.000 Ft

A képzés díja részletfizetéssel
158.000 Ft

A képzés ütemezése szerint havi részletekben is fizethető!

Kedvezmény*
GYES-en, GYED-en lévőknek, illetve regisztrált munkanélkülieknek 5% kedvezményt biztosítunk.

A feltüntetett árak bruttó árak. A kedvezményes lehetőség más kedvezménnyel nem vonható össze!

Képzési napok
A képzést (élő) online formában, hétvégi napokra szervezzük, 9 és 17 óra között tartjuk. A modern képzésmenedzsment rendszerünknek köszönhetően az órák visszanézhetőek. A képzés kezdete előtt a komplett órarendet kézhez adjuk, pontos időbeosztással, így jó előre lehet tervezni.

Képzési idő
5 hónap

A képzés tananyagegységei

  • A neurodiverzitás fogalma és jogi szabályozás
  • Fejlődéspszichológiai alapok, korai felismerések. Tünet, vagy tünetegyüttes?
  • Autizmus spektrumzavar és pedagógiai támogatás
  • ADHD és viselkedésszabályozás
  • Tanulási zavarok és egyéb BNO kódok (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, stb.)
  • Érzelmi és viselkedési problémák az SNI gyermekek körében
  • Kommunikációs stratégiák és alternatív módszerek
  • Szakszolgálatok és szakértői bizottságok szerepe
  •  Esetmegbeszélés és tapasztalatcsere
  • A szülőkkel és a szakemberekkel való együttműködés
  • Életvezetési és önállósági fejlesztési stratégiák

A sikeresen teljesített tanfolyam után Speciális gyógypedagógiai módszertanok konzulens tanúsítványt állítunk ki, amelyet igényelhetsz angol és német nyelven is.

A képzésbe való bekapcsolódás feltételei
A képzési díj első részletének befizetése.

Egyéb feltételek
A jelentkezőnek rendelkeznie kell számítógéppel vagy okostelefonnal/táblagéppel, illetve internetkapcsolattal és e-mail címmel.

JELENTKEZÉS SPECIÁLIS GYÓGYPEDAGÓGIAI MÓDSZERTANOK KONZULENS TANFOLYAMRA

Amennyiben jelentkezni, vagy csak érdeklődni szeretnél, nincs más dolgod, mint kitölteni az alábbi, egyszerű adatlapot. Miután megkaptuk regisztrációdat, visszaigazoló tájékoztató e-mailt kapsz tőlünk, majd 1-2 munkanapon belül munkatársunk felveszi Veled a kapcsolatot telefonon keresztül is, hogy a jelentkezéssel és magával az általad választott képzés részleteivel kapcsolatban tájékoztasson a további teendőkről, illetve tisztázhatjátok azokat a kérdéseket, melyek esetleg felmerülnek benned. Az űrlap kitöltése nem jár fizetési vagy részvételi kötelezettséggel!

NÁDASDI NIKOLETT

NÁDASDI NIKOLETT

Oktatásszervező

E-mail: nadasdi.nikolett@pszichologuskepzo.hu
Telefon: 06 20 938 4344

Amennyiben bármilyen kérdésed lenne, bátran keresd a képzés vezetőjét további információkért!

Komplex tanfolyam szülőknek és szakembereknek – kulcs az SNI gyermekek támogatásához

A tematikánkban szereplő szakszolgálatok és szakértői bizottságok szerepének bemutatása különösen hasznos lehet azoknak a szülőknek, akik gyermekük számára a legmegfelelőbb támogatást keresik, valamint a szakemberek számára is, akik munkájuk során rendszeresen együttműködnek ezekkel az intézményekkel.

Az esetmegbeszélések és tapasztalatcserék lehetőséget biztosítanak arra, hogy a résztvevők valódi, életből vett helyzetek megoldásán keresztül mélyítsék el tudásukat és tanuljanak egymástól. A képzés egyik legfontosabb része a hatékony szülő-pedagógus-gyógypedagógus együttműködés témakör, hiszen a gyermek sikere azon is múlik, hogy a környezete milyen módon tudja segíteni fejlődését, integrálódását.

A képzés során elsajátított életvezetési és önállósági fejlesztési stratégiák segítséget nyújtanak abban, hogy az SNI gyermekek magabiztosabbak legyenek a mindennapi életben, és könnyebben kezeljék az előttük álló kihívásokat.

Kapcsolódó képzések

Amennyiben bővítenéd a tudásod, érdemes vetned egy pillantást a következő képzésekre is!