GIPSZKARTONSZERELŐ KÉPZÉS
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal
GIPSZKARTONSZERELŐ RÉSZSZAKMÁRA FELKÉSZÍTŐ SZAKMAI OKTATÁS
Az alapszakma neve: Szárazépítő
A részszakma száma: 4 0732 06 11
Felnőttképző nyilvántartási száma: E/2020/000045
1 KÉPZÉS 2 TANÚSÍTVÁNY
A képzés elvégeztével egy ajándék tanúsítványt is kézhez vehetsz:
Szereted a könnyű és költséghatékony lakásfelújítást? Szívesen dolgoznál az építőiparban, esetleg meglévő építőipari vállalkozásod tevékenységi körét bővítenéd? Jelentkezz Gipszkartonszerelő tanfolyamunkra és szerezz azonnal hasznosítható szakmai tudást!
A gipszkartonozás egyre elterjedtebb megoldás épületek belső helyiségeinek takarására, fedésére (álmennyezet, tv fal, polcok, válaszfal, stb.), amit egy szakavatott gipszkartonos megfelelően tud kivitelezni.
A képzésen megszerzett szakismeret birtokában képes leszel elvégezni a szárazépítési szerkezetek szerelését, javítását és felületképzését, valamint az elkészült szerkezetek felmérését, illetve azok minőségi és mennyiségi ellenőrzését is. Gipszkartonszerelőként ismerni fogod a szerelt válaszfalak, az előtétfalak, az aknafalak, a függesztett és a függesztés nélküli álmennyezetek, faszerkezetes, fa- és fémvázas tetőtérbeépítés kivitelezési technológiáit, valamint azok folyamatának szabályait és az alkalmazandó anyagokat.
Biztonsággal tudod majd kezelni a szakma speciális eszközeit, kéziszerszámait és kisgépeit, valamint szakszerűen fogod értelmezni az építészeti terveket is. Fontos lesz betartanod a tevékenységekhez kapcsolódó speciális munkavédelmi előírásokat. Szerelt szerkezeti rendszereket tudsz majd javítani, szakszerűen bontani, és a hulladékot kezelni.
A gipszkartonozás menetének első lépése a szárazépítés vázszerkezetének megfelelő anyagok és termékek kiválasztása és ezek szakszerű tárolása, illetve előkészítése. A fogadó felületet műszerrel és szemrevételezéssel is ellenőrizned és javítanod kell. Az építészeti terv nagy segítségedre lesz, mely alapján a szárazépítési szerkezetek anyagmennyiségét tudod kiszámítani és a válaszfalak, az állmennyezet vagy tetőtér szerkezeteket kitűzni. Ezután következhet a szárazépítési anyagok vágása és méretre szabása, illetve szakszerű beépítése. Arra nagyon kell ügyelni, hogy a szerszámokat, kisgépeket és a segédszerkezeteket szakszerűen és balesetmentesen alkalmazd. Amennyiben elkészült a szerkezet, akkor azt a szakmai előírásoknak megfelelően kell ellenőrizned. Munkád során használnod kell a szakmai nyelvezetet és a szakterület technológiáit, valamint alkalmaznod kell a munkavédelmi eszközöket és nagyon fontos, betartanod a munka-, baleset- és tűzvédelmi előírásokat is. Ebben a szakmában egyéni és csoportos munkában egyaránt dolgozhatsz, valamint más szakmákkal is együttműködhetsz.
A képzés célja
Gipszkartonszerelő szakemberek képzése, akik olyan ismereteket sajátítanak el, amellyel képessé válnak a szárazépítési szerkezetek feladatainak magas szintű ellátására.
Várunk Gipszkartonszerelő képzésünkön, ha vonz az egyedi formák, beépített rendszerek, válaszfalak, álmennyezetek kialakítása és szeretnéd megtanulni, hogyan adj át olyan munkát, amely hosszú éveken át megőrzi magas minőségét.
Képzés célcsoportja
- Mindazok a minimum alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező jelentkezők, akik egyéni és/vagy csoportos munkában szerelnének szárazépítési szerkezeteket.
- Akik az építőipar iránt érdeklődnek, és szívesen dolgoznának alkalmazottként, vagy vállalkozóként lakások, magánházak, luxusvillák, bemutató helyek, irodák, ipari létesítmények építésében, felújításán.
Betölthető munkakörök
- FEOR 7512 Gipszkartonozó, stukkózó, Gipszkarton és álmennyezet szerelő
2021. júliusában új szabályozás lépett életbe az ÖVTJ 433103 Gipszkartonszerelés és szárazépítészet területén. Alapvető követelmény lett a szakmai végzettség a gipszkartonszerelők számára. Ez azt jelenti, hogy csak azok indíthatnak vállalkozást ezzel a tevékenységgel, akik rendelkeznek a megfelelő képesítéssel. Az önálló vállalkozók számára a szakmai végzettség nélküli regisztráció nem lehetséges, és a kötelező kamarai névjegyzékbe való felvételhez is elengedhetetlen a szakmai végzettség.
AKTUÁLIS KÉPZÉSEK
Képzés helyszíne:
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal.
Képzés kezdete:
2024. szeptember 21.
RÉSZVÉTELI DÍJ
A képzés díja egyösszegű befizetéssel
280.000 Ft helyett 210.000 Ft*
A képzés díja részletfizetéssel
280.000 Ft helyett 225.000 Ft*
A képzés ütemezése szerint havi részletekben is fizethető!
Kedvezmény
GYES-en, GYED-en lévőknek, illetve regisztrált munkanélkülieknek 5% kedvezményt biztosítunk.
* A feltüntetett árak bruttó árak. A kedvezményes lehetőség más kedvezménnyel nem vonható össze!
Képzési napok
A képzést (élő) online formában, hétvégi napokra szervezzük, 9-től 17 óráig tartjuk. A modern képzésmenedzsment rendszerünknek köszönhetően az órák visszanézhetőek. A képzés kezdete előtt a komplett órarendet kézhez adjuk, pontos időbeosztással, így jó előre lehet tervezni.
Képzési idő
3 hónap
A képzés tananyagegységei
- Szerkezet alapelemei (Szerelt válaszfal-készítés)
- Szárazvakolat és előtétfal szerkezetek, aknafalak
- Egyszeres vázszerkezetű szerelt falak
- Kettős vázszerkezetű szerelt falak
- Részletképzések kialakítása
- Speciális falszerkezetek
- Szerkezet alapelemei (Szerelt álmennyezet készítés)
- Függesztett álmennyezetek
- Speciális álmennyezetek készítése
- Álmennyezetek részletképzése
- Szerkezet alapelemei (Tetőtérbeépítés készítése)
- Tetőtérbeépítés kivitelezése
Szakmai gyakorlat
A gyakorlatot Budapesten tanműhelyünkben biztosítjuk, de egyénileg, a résztvevő saját lakóhelyén önállóan is megvalósítható, illetve lehetőség van munkahelyi gyakorlati igazolás beszámítására is.
A képzés sikeres elvégzése után a résztvevők tanúsítványt kapnak, mellyel az akkreditált vizsgaközpontban a sikeres vizsga nyomán szakmai bizonyítvány szerezhető, amely munkakör betöltésére jogosít. A vizsgára való bejelentkezéshez segítséget nyújt intézményünk. A képzés díja a vizsgadíjat nem tartalmazza. Az akkreditált vizsgaközpontnál történő vizsga díját az adott vizsgaszervező határozza meg.
Előírt vizsgatevékenységek
A szakmai vizsga vizsgatevékenységeit a képzési és kimeneti követelmények tartalmazzák.
A képzésbe való bekapcsolódás feltételei
Alapfokú iskolai végzettség vagy a Dobbantó program elvégzése, (ágazati alapvizsga).
Egészségügyi alkalmassági igazolás, melyet a lakhely szerinti Foglalkozás-egészségügyi szakellátó helyen kell elkészíttetni.
Előzetesen megszerzett tudás
A képzés indulása előtt jelentkezőink kérhetik az előzetes tudásszint mérését. Az eljárás arra szolgál, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányait vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatait elismerjük, ha azok alkalmassá teszik a képzés során elsajátítandó tananyagegységek követelményeinek teljesítésére. A követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkező felmenthető.
JELENTKEZÉS GIPSZKARTONSZERELŐ KÉPZÉSRE
Amennyiben jelentkezni, vagy csak érdeklődni szeretnél, nincs más dolgod, mint kitölteni az alábbi, egyszerű adatlapot. Miután megkaptuk regisztrációdat, visszaigazoló tájékoztató e-mailt kapsz tőlünk, majd 1-2 munkanapon belül munkatársunk felveszi Veled a kapcsolatot telefonon keresztül is, hogy a jelentkezéssel és magával az általad választott képzés részleteivel kapcsolatban tájékoztasson a további teendőkről, illetve tisztázhatjátok azokat a kérdéseket, melyek esetleg felmerülnek benned. Az űrlap kitöltése nem jár fizetési vagy részvételi kötelezettséggel!
BARÁTH BERNADETT
Oktatásszervező
E-mail: barath.bernadett@pszichologuskepzo.hu
Telefon: 06 20 359 5917
Amennyiben bármilyen kérdésed lenne, bátran keresd a képzés vezetőjét további információkért!
Kapcsolódó képzések
Amennyiben bővítenéd a tudásod, érdemes vetned egy pillantást a következő képzésekre is!