LAKOTT-TERÜLETI FAKITERMELŐ KÉPZÉS
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal
LAKOTT-TERÜLETI FAKITERMELŐ SZAKMAI KÉPZÉS
A szakképesítés száma: 08214005
Felnőttképző nyilvántartási száma: E/2020/000045
Érdekel a fakitermelés? Szívesen elsajátítanád a szükséges szakismereteket a biztonságos és hatékony munkavégzéshez a lakott területeken? Akkor ne hagyd ki ezt a lehetőséget és jelentkezz Lakott-területi fakitermelő szakmai képzésünkre.
A modern urbanizáció és az erdőgazdálkodás folyamatos fejlődése szükségessé tette a speciális képzések bevezetését, amelyek lehetővé teszik a városi környezetben történő fakitermelést biztonságos és hatékony módon. A lakott-területi fakitermelő képzés egy ilyen, különleges szaktudást igénylő program, amelynek célja, hogy a résztvevőket felkészítse a városi környezetben történő fakitermelési feladatok magas szintű elvégzésére. Ez a képzés nemcsak a technikai készségeket és ismereteket hangsúlyozza, hanem a biztonsági, környezetvédelmi és jogi előírások betartását is, amelyek nélkülözhetetlenek a sűrűn lakott területeken történő munkavégzés során.
A fakitermelés városi környezetben számos kihívást tartogat. A korlátozott munkaterület, a közeli épületek és infrastruktúra, valamint a lakosság jelenléte mind-mind olyan tényezők, amelyek megkövetelik a szakemberek részéről a legmagasabb fokú precizitást és körültekintést. A lakott-területi fakitermelő képzés ezért nagy hangsúlyt fektet a gyakorlati készségek fejlesztésére, különös tekintettel a különleges alakú és helyzetű fák biztonságos döntésére és ledarabolására. A képzés során a résztvevők megtanulják, hogyan kell helyesen alkalmazni az emelőkosarakat és egyéb speciális eszközöket, valamint hogyan kell biztosítani a balesetmentes munkavégzés feltételeit.
A képzés célja
A lakott-területi fakitermelő képzés célja, hogy a résztvevők olyan speciális szaktudást és gyakorlati készségeket sajátítsanak el, amelyekkel képesek lesznek a városi környezetben történő fakitermelési feladatokat biztonságosan és hatékonyan elvégezni.
A lakott-területi fakitermelők munkája elengedhetetlen a lakott területeken történő biztonságos és hatékony fakivágáshoz. Különleges szaktudásuknak köszönhetően képesek megbirkózni a legbonyolultabb fakitermelési feladatokkal is, miközben biztosítják a munkavédelmi és környezetvédelmi előírások betartását. Az ilyen szakképesítéssel rendelkező szakemberek nélkülözhetetlenek a városi és elővárosi területek fenntartható kezelésében. A tanfolyamon résztvevők elsősorban vállalkozóként vagy vállalkozók alkalmazottjaként fognak dolgozni, ami lehetőséget ad a szakmai fejlődésre és a vállalkozásuk bővítésére.
A képzés különös figyelmet fordít a balesetvédelmi, környezetvédelmi és tűzvédelmi szabályok betartására, valamint a szükséges engedélyek beszerzésére.
Képzés célcsoportja
- A képzés célcsoportja elsősorban azok a szakemberek, akik már rendelkeznek szakmai előképzettséggel az erdőgazdálkodás vagy fakitermelés területén.
- Akik már legalább egy éves gyakorlatot szereztek a fakitermelésben, és szeretnék bővíteni tudásukat a lakott területeken történő fakitermelés speciális követelményeivel.
Betölthető munkakörök
- FEOR 6212 Fakitermelő (Favágó, Erdészeti munkás, Láncfűrészkezelő, Fakitermelő, Fakitermelő erdőtisztító, Fűrészes (erdőművelő), Kérgező, Faragó, Kézi és gépi favágó (kisgépes), Kézi fakitermelő, Lakott területi fakitermelő, Vágásvezető)
AKTUÁLIS KÉPZÉSEK
Képzés helyszíne:
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal.
Képzés kezdete:
2024. december 14.
RÉSZVÉTELI DÍJ
A képzés díja egyösszegű befizetéssel
120.000 Ft helyett 90.000 Ft
A képzés díja részletfizetéssel
120.000 Ft helyett 100.000 Ft
A képzés ütemezése szerint havi részletekben is fizethető!
Kedvezmény*
GYES-en, GYED-en lévőknek, illetve regisztrált munkanélkülieknek 5% kedvezményt biztosítunk.
* A kedvezményes lehetőség más kedvezménnyel nem vonható össze!
Képzési napok
A képzést (élő) online formában, hétvégi napokra szervezzük, 9 és 17 óra között tartjuk. A modern képzésmenedzsment rendszerünknek köszönhetően az órák visszanézhetőek. A képzés kezdete előtt a komplett órarendet kézhez adjuk, pontos időbeosztással, így jó előre lehet tervezni.
Képzési idő
2 hónap
A Fakitermelő képzés tananyagegységei
- Fakitermelési ismeretek
- Vállalkozási ismeretek
- Biztonsági előírások és munkavédelem
- Környezetvédelmi szempontok a fakitermelés során
Szakmai gyakorlat
Résztvevőink a lehető legjobb kezekben lesznek, hiszen budapesti gyakorlati helyünk a Soroksári Botanikus Kert és a MATE, ahol a szakma legkiválóbb szakemberei és szakértői vezetik a foglalkozásokat.
Vidéki résztvevőinknek lehetősége van önállóan is igazolni a gyakorlatot. Igény esetén segítünk a lakhelyhez legközelebbi lehetőségek megtalálásában.
Kiemelt partnereink: a Soroksári Botanikus Kert, a MATE és a Whiterose Garden Kft.
A képzés sikeres elvégzése után a résztvevők tanúsítványt kapnak, mellyel az akkreditált vizsgaközpontban a sikeres vizsga nyomán képesítő bizonyítvány szerezhető, ami államilag elismert szakképesítést tanúsít. A vizsgára való bejelentkezéshez segítséget nyújt intézményünk. A képzés díja a vizsgadíjat nem tartalmazza. Az akkreditált vizsgaközpontnál történő vizsga díját az adott vizsgaszervező határozza meg.
Előírt vizsgatevékenységek
A képesítő vizsga vizsgatevékenységeit a programkövetelmény tartalmazza.
A képzésbe való bekapcsolódás feltételei
- Alapfokú iskolai végzettség (8 általános)
- Szakmai előképzettség: 4 0821 17 01 Erdőművelő-fakitermelő, 34 623 01 Erdészeti szakmunkás, 08213002 Fakitermelő, 31 623 01 Fakitermelő, figyelembe vehetők a meghatározottakkal egyenértékű jogelőd szakképesítések is, fák döntésére jogosító szakmai végzettség, szakképesítés.
- Egészségügyi alkalmasság (kizárólag Foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely által kiállítva)
- Szakmai gyakorlat: A képzés megkezdését megelőző 5 éven belül, tényleges fakitermelési szakmában eltöltött összefüggő 1 év gyakorlat. A szakmai gyakorlatot a bemeneti feltételként meghatározott szakmával/szakképesítéssel betölthető munkakörökben kell teljesíteni és hitelt érdemlően igazolni.
Egyéb feltételek
A jelentkezőnek rendelkeznie kell számítógéppel vagy okostelefonnal/táblagéppel, illetve internetkapcsolattal és e-mail címmel.
Előzetesen megszerzett tudás
A képzés indulása előtt jelentkezőink kérhetik az előzetes tudásszint mérését. Az eljárás arra szolgál, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányait vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatait elismerjük, ha azok alkalmassá teszik a képzés során elsajátítandó tananyagegységek követelményeinek teljesítésére. A követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkező felmenthető.
JELENTKEZÉS LAKOTT-TERÜLETI FAKITERMELŐ KÉPZÉSRE
Amennyiben jelentkezni, vagy csak érdeklődni szeretnél, nincs más dolgod, mint kitölteni az alábbi, egyszerű adatlapot. Miután megkaptuk regisztrációdat, visszaigazoló tájékoztató e-mailt kapsz tőlünk, majd 1-2 munkanapon belül munkatársunk felveszi Veled a kapcsolatot telefonon keresztül is, hogy a jelentkezéssel és magával az általad választott képzés részleteivel kapcsolatban tájékoztasson a további teendőkről, illetve tisztázhatjátok azokat a kérdéseket, melyek esetleg felmerülnek benned. Az űrlap kitöltése nem jár fizetési vagy részvételi kötelezettséggel!
PÜNKÖSDI MÓNIKA
Oktatásszervező
E-mail: punkosdi.monika@pszichologuskepzo.hu
Telefon: 06 20 220 0592
Amennyiben bármilyen kérdésed lenne, bátran keresd a képzés vezetőjét további információkért!
Kapcsolódó képzések
Amennyiben bővítenéd a tudásod, érdemes vetned egy pillantást a következő képzésekre is!