SZAKMAI KÉPZÉSEK

caret right iconÁllatorvosi asszisztens
caret right iconBiztonságszervező képzés
caret right iconBútorbolti eladó képzés
caret right iconCsoportos fitness instruktor képzés
caret right iconDajka képzés
caret right iconDemencia gondozó képzés
caret right iconDísznövénykertész képzés
caret right iconDrogerista képzés
caret right iconÉlelmiszer-eladó képzés
caret right iconFakitermelő képzés
caret right iconFalusi turizmus szolgáltató képzés
caret right iconFalusi vendéglátó képzés
caret right iconFitness instruktor képzés
caret right iconGyorséttermi eladó
caret right iconIngatlankezelő képzés
caret right iconIngatlanközvetítő képzés
caret right iconIngatlanvagyon-értékelő és -közvetítő képzés
caret right iconJátékbolti eladó képzés
caret right iconKulturális rendezvény szervezője képzés
caret right iconKutyakozmetikus képzés
caret right iconMunkaerő-gazdálkodási és társadalombiztosítási ügyintéző képzés
caret right iconMűszaki eladó képzés
caret right iconPedagógiai munkatárs (gyógypedagógiai asszisztens) képzés
caret right iconPedagógiai munkatárs (pedagógiai asszisztens) képzés
caret right iconRaktárvezető képzés
caret right iconRuházati eladó képzés
caret right iconSzemély- és vagyonőr képzés
caret right iconTársasházkezelő képzés
caret right iconÜzletvezető képzés
caret right iconVegyi áru eladó képzés
caret right iconVirágkötő és virágkereskedő képzés
caret right iconZöldség- és gyümölcstermesztő képzés

ÁLLATGONDOZÓ KÉPZÉS

Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal

ÁLLATGONDOZÓ RÉSZSZAKMÁRA FELKÉSZÍTŐ SZAKMAI OKTATÁS

Az alapszakma neve: Gazda
A részszakma száma: 4 0811 17 04
Felnőttképző nyilvántartási száma: E/2020/000045

University Home Page Services

Ha szereted az állatokat és szeretnél felelősséget vállalni az egészségükért, jólétükért és mindennapi szükségleteikért, akkor az Állatgondozó képzésünk számodra a legjobb döntés.

Az állatgondozó olyan szakember, aki általános állattenyésztési szakismerettel, a mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges fizikai és gyakorlati felkészültséggel rendelkezik és irányítás alatt képes elvégezni a munkáját. A tanfolyam lehetőséget nyújt az állatokkal való gondozás és kezelés terén szerzett ismeretek és készségek megszerzésére. Nálunk megtanulhatod az állatok testfelépítését, szerveik működését, emésztőrendszerüket, légzőrendszerüket, keringési rendszerüket és egyéb fiziológiai folyamatokat, valamint képzési programunk felkészít az állatok egészségének megőrzésére és a szükséges kezelési eljárások elvégzésére.

Állatgondozóként feladatod lesz a gazdasági állatok (szarvasmarha, juh, kecske, sertés, baromfi fajok) gondozása, a tartástechnológiai feladatok végrehajtása, az állatok takarmányozása (etetés, itatás), az állattartáshoz szükséges gépek, épületek, építmények karbantartása, egyszerű javítások végzése, az állathigiéniai, állatjóléti, munka-, tűz- és környezetvédelmi követelmények betartásával.

Szakmai irányítás mellett veszel részt a gazdasági állatok tartásával és tenyésztésével, értékesítésével kapcsolatos feladatok megvalósításában, elvégzed a számodra megjelölt egyszerű vagy idényjellegű mezőgazdasági munkafeladatokat a gazdasági állatok tartásával és tenyésztésével, értékesítésével kapcsolatban.

Munkádat állatgondozási központokban, állatkertekben, menhelyeken, lovardákban, kutyakiképző központokban, lovastanyákon, vadrezervátumokban, állatorvosi rendelőkben vagy más állatvédelmi intézményekben végezheted. Ezekben az intézményekben a feletteseid lehetnek különböző pozíciókban dolgozó szakemberek, például állatorvos, állatgondozási vezető, állatgondozási koordinátor, állatkerti igazgató, menhelyigazgató, stb. Ők az állatgondozók munkájának irányításáért és felügyeletéért felelnek, valamint biztosítják, hogy az állatok megfelelő gondozást és kezelést kapjanak. Az állatokkal való munka során kiépíthetsz kötődést, jobban megérted a viselkedésüket és igényeiket, valamint megélheted a velük való interakció örömét.

A képzés célja

Az állatgondozó a képzés során szakismeretet és gyakorlati felkészültséget kell, szerezzen a gazdasági állatok gondozásában, takarmányozásában. Értsen az állatok tartásával és tenyésztésével, értékesítésével kapcsolatos feladatok ellátásához (irányítás mellett).

Képzés célcsoportja

Alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező jelentkezők, akik az állatgondozás iránt érdeklődnek, és szívesen dolgoznának állattelepeken, bemutató helyeken, állatkertekben.

Betölthető munkakörök
  • FEOR 6121 Tehenészeti állatgondozó
  • FEOR 6122 Állatgondozó (libatelepek)
  • FEOR 6124 Kisállatgondozó,  Laboratóriumi állatgondozó
agsdix-fas fa-graduation-cap
AKTUÁLIS KÉPZÉSEK

Képzés helyszíne:
Országosan elérhető online oktatás, visszanézhető órákkal.

Képzés kezdete:
2024. augusztus 10.

agsdix-sfil-credit_card
RÉSZVÉTELI DÍJ

A képzés díja
140.000 Ft helyett 120.000 Ft 

A képzés ütemezése szerint havi részletekben is fizethető!

Kedvezmény*
GYES-en, GYED-en lévőknek, illetve munkanélkülieknek 5% kedvezményt biztosítunk

* A kedvezményes lehetőség más kedvezménnyel nem vonható össze!

Képzési napok
A képzést online formában, hétvégi napokra szervezzük, 9 és 17 óra között tartjuk. A modern képzésmenedzsment rendszerünknek köszönhetően az előadások visszanézhetőek. A gyakorlatot Pest megyei partnereinknél biztosítjuk, de lehetőség van munkahelyi gyakorlati igazolás beszámítására is. A képzés kezdete előtt a komplett órarendet kézhez adjuk, pontos időbeosztással, így jó előre lehet tervezni.

Képzési idő
2 hónap

A képzés tananyagegységei

  • A növény és környezete
  • A növénytermesztés alapjai
  • Állat és környezete
  • Egészség, csökkent termelőképesség, betegség
  • Az állatok jólléte és az állatvédelem
  • Az emlősök és a madarak testtájai
  • A gazdasági állatok emésztőkészülékének felépítése, az emésztés folyamata és az anyagforgalom
  • A takarmányozás alapjai
  • Takarmányismeret
  • A takarmányozás végrehajtása
  • Munkagépek általános jellemzői
  • Szálastakarmány-betakarító gépek
  • Állattartás gépei és épületei

Szakmai gyakorlat
Intézményünk kiemelt partnere az Álomvölgy-tanya (2613 Rád). Vidéki résztvevőinknek lehetősége van önállóan is igazolni a gyakorlat egy részét. Igény esetén segítünk a lakhelyhez közelebbi lehetőségek megtalálásában. Felnőttképzőnk gyakorlati oktatói a szakma elismert tagjai. Előzetesen megszerzett tudást a gyakorlati időbe is van mód beszámíttatni (ennek feltételeiről a képzésszervezők adnak tájékoztatást).

A képzés sikeres elvégzése után a résztvevők tanúsítványt kapnak, mellyel az akkreditált vizsgaközpontban a sikeres vizsga nyomán szakmai bizonyítvány szerezhető, amely munkakör betöltésére jogosít. A vizsgára való bejelentkezéshez segítséget nyújt intézményünk. A képzés díja a vizsgadíjat nem tartalmazza. Az akkreditált vizsgaközpontnál történő vizsga díját az adott vizsgaszervező határozza meg.

Előírt vizsgatevékenységek
A szakmai vizsga vizsgatevékenységeit a képzési és kimeneti követelmények tartalmazzák.

A képzésbe való bekapcsolódás feltételei
Alapfokú iskolai végzettség, vagy a Dobbantó program elvégzése, valamint egészségügyi alkalmassági igazolás, melyet a lakhely szerinti Foglalkozás-egészségügyi szakellátó helyen kell elkészíttetni.

Egyéb feltételek
A jelentkezőnek rendelkeznie kell számítógéppel, vagy okostelefonnal / táblagéppel, illetve internetkapcsolattal és e-mail címmel.

Előzetesen megszerzett tudás
A képzés indulása előtt jelentkezőink kérhetik az előzetes tudásszint mérését. Az eljárás arra szolgál, hogy a képzésre jelentkező dokumentumokkal nem igazolt tanulmányait vagy megszerzett gyakorlati tapasztalatait elismerjük, ha azok alkalmassá teszik a képzés során elsajátítandó tananyagegységek követelményeinek teljesítésére. A követelmények megfelelő szintű teljesítése esetén a tananyagegység elsajátítására irányuló képzési rész alól a képzésre jelentkező felmenthető.

    JELENTKEZÉS ÁLLATGONDOZÓ KÉPZÉSRE

    Amennyiben jelentkezni, vagy csak érdeklődni szeretnél, nincs más dolgod, mint kitölteni az alábbi, egyszerű adatlapot. Miután megkaptuk regisztrációdat, visszaigazoló tájékoztató e-mailt kapsz tőlünk, majd 1-2 munkanapon belül munkatársunk felveszi Veled a kapcsolatot telefonon keresztül is, hogy a jelentkezéssel és magával az általad választott képzés részleteivel kapcsolatban tájékoztasson a további teendőkről, illetve tisztázhatjátok azokat a kérdéseket, melyek esetleg felmerülnek benned. Az űrlap kitöltése nem jár fizetési vagy részvételi kötelezettséggel!

    PÜNKÖSDI MÓNIKA

    PÜNKÖSDI MÓNIKA

    Oktatásszervező

    E-mail: punkosdi.monika@pszichologuskepzo.hu
    Telefon: 06 20 220 0592

    Amennyiben bármilyen kérdésed lenne, bátran keresd a képzés vezetőjét további információkért!

    Milyen feladatokat lát el egy Állatgondozó szakember?

    Az állatgondozó általános állattenyésztési szakismerettel, a mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges, fizikai és gyakorlati felkészültséggel rendelkező szakember, aki irányítás alatt képes munkát végezni. Feladata a gazdasági állatok (szarvasmarha, juh, kecske, sertés, baromfifajok) gondozása, takarmányozása az állathigiéniai, állatjóléti, munka-, tűz- és környezetvédelmi követelmények betartásával.
    A részszakmával rendelkező képes gondozni az állatokat, tartástechnológiai feladatokat végrehajtani, állatot takarmányozni (etetni, itatni), az állattartás gépeit működtetni, gépet, épületet, építményt karbantartani, egyszerű javítást végezni, környezet-, tűz- és munkavédelmi előírásokat betartani.
    Szakmai irányítás mellett részt vesz a gazdasági állatok tartásával és tenyésztésével, értékesítésével kapcsolatos feladatok megvalósításában, elvégzi a számára megjelölt egyszerű vagy idényjellegű mezőgazdasági munkafeladatokat a gazdasági állatok tartásával és tenyésztésével, értékesítésével kapcsolatban.

    Jelentkezz Állatgondozó tanfolyamunkra, hogy mielőbb megismerd és gyakorold az állatgondozás széles skáláját.

    Kapcsolódó képzések

    Amennyiben bővítenéd a tudásod, érdemes vetned egy pillantást a következő képzésekre is!